Hradec Králové: 603 252 766, 732 606 141
České Meziříčí: 734 324 600
Jsme tu pro Vás!

Služby

Všechny služby zubní ordinace

Snahou naší stomatologické ordinace je poskytnout Vám komfortní stomatologické ošetření v moderně vybavené zubní ordinaci v Hradci Králové (a v pobočce v Českém Meziříčí).

Bělení zubů

Nádherné bílé zuby jsou synonymem krásy, zdraví a úspěchu a dodávají jejich „majiteli“ mladší vzhled a jsou stále žádanější součástí celkové kultury osobnosti.

Je zřejmé, že příčin neestetického zabarvení zubů je mnoho, a tak i možností, jak vysněných zubů dosáhnout je vícero, proto usoudíme-li například, že naše zuby nejsou dostatečně bílé, měli bychom se před volbou účinných prostředků k bělení zubů nejprve poradit se svým zubním lékařem.

Jak dosáhnout bíleho úsměvu?

  • mechanicky (zubní bělící pasty využívající princip obrušování usazenin z povrchu zubu, zubům vrátí původní, geneticky naprogramovanou barvu) – dentální hygienou
  • chemicky (bělící gely pod dohledem lékaře, které působí v hlubších částech zubů)

V případě, že přistoupíme k tzv. chemickému bělení zubu, ihned na úvod je třeba zmínit, že tento zákrok není vhodný úplně pro každého a provádíme ho pouze u pacientú, kteří splňují jisté podmínky. V dnešní době je proces bělení naprosto bezpečný a zuby nepoškozuje, ale pouze za předpokladu, že je použito schválených preparátů a provádí se pod dohledem zubního lékaře nebo dentální hygienistky. Bělení zubů funguje na principu chemického procesu, který uvnitř zubu rozkládá pouze molekuly pigmentu.

Účinnou látkou při bělení zubů je peroxid vodíku (ordinační bělení) nebo karbamid peroxidu (domácí bělení). V naší ordinaci používáme pouze kvalitní a osvědčené značky bělících přípravků, které jsou v souladu se zákonem.

Domácí bělení zubů

Pacient si dle instrukcí bělí zuby sám doma a gel aplikuje do speciálních, na míru vyrobených nosičů na dobu několika hodin během dne. Doba bělení trvá přibližně 2-3 týdny, po kterou je nutné mít jistá stravovací omezení a pacient v průběhu bělení dochází na kontroly do ordinace.

Ordinační bělení zubů

probíhá v ordinaci a trvá přibližně dvě hodiny. Jeho výhodou je kratší doba stravovacích omezení a téměř okamžitý výsledek, kdy zuby zesvětlají o 2-4 odstíny. Lékař vám po zákroku poskytne veškeré informace k další péči o zuby. Několik dnů po bělení je nutné se vyhýbat potravinám a nápojům s vysokou koncentrací barviv (červené víno, káva, čaj atd.), aby nedošlo k opětovnému zabarvení zubů. Do budoucna lze pak zbarvování zubů omezit používáním speciálních bělících zubních past, které vám doporučí lékař.

Vnitřní bělení mrtvých zubů

velice efektivní odstranění zbarvení mrtvých zubů, provádí se aplikací bělícího preparátu dovnitř zubu a jeho postupnou výměnou během více návštěv.