Hradec Králové: 603 252 766, 732 606 141
České Meziříčí: 734 324 600
Jsme tu pro Vás!

Služby

Všechny služby zubní ordinace

Snahou naší stomatologické ordinace je poskytnout Vám komfortní stomatologické ošetření v moderně vybavené zubní ordinaci v Hradci Králové (a v pobočce v Českém Meziříčí).

Dentální hygiena

Zdravé dásně jsou základním předpokladem celkového zdraví dutiny ústní. Pokud ale nedodržujeme pravidelnou a hlavně účinnou ústní hygienu, mohou se dostavit záněty dásní, které mohou vyústit až v parodontitidu.

Paradontitida je nejen zánětem dásně na povrchu, ale i v dalších strukturách v hloubce, včetně kosti. Je způsobena neefektivním čistěním zubů. Nejdříve se projevuje jako nepatrné krvácení z dásní, v pokročilé fázi se tvoří parodontální choboty, obnažují se krčky, dásně ustupují, zuby se začínají rozestupovat a viklat a dásně bolí a otékají. Důsledkem neléčené parodontitidy je ztráta zubů a to mnohdy jinak nepoškozených.

Nejlepší prevencí jak předcházet všem problémům v dutině ústní je pravidelná a efektivní ústní hygiena. Bez správné techniky čistění zubů nemůže být léčba dásní nikdy úspěšná. Víte, který zubní kartáček a pasta je pro vás nejvhodnější? Nikdo vás neučil si správně čistit zuby a mezizubní pomůcky jsou pro vás noční můrou? Trápí vás zubní kámen, skvrny na zubech nebo špatný dech? Na dentální hygieně toho zvládneme ještě mnohem více.

Dentální hygiena je samostatný rychle se rozvíjející obor, který si za poměrně krátkou dobu získal nezastupitelné místo v oblasti stomatologické péče. Návštěva ordinace dentální hygieny ideálně každých 6 měsíců, není nedostupným nadstandardem, ale patří mezi základní péči o zdraví každého člověka.

Pokud už došlo k vytvoření zubního kamene, pak ani sebedokonalejší hygiena na vyléčení zánětu nestačí a je nezbytné ho odstranit v ordinaci. K rozvoji onemocnění dásní také mohou přispět nepřesné výplně a protetické práce. Například pod převisy korunek a výplní často vznikají nečistitelná místa, odkud se zánět snadno šíří.

Profesionální čištění zubů - odstranění zubního kamene

Zubní kámen odstraňujeme ultrazvukovým přístrojem. Ošetření se doplňuje o profesionální čištění zubů Air Flow, kdy jsou Vaše zuby očištěny speciálním přístrojem, kdy na zuby proudí voda a prášek, a dokonale jsou tak zbaveny nejen zubního povlaku, ale i zabarvení od kávy, čaje a hnědých skvrn od kouření bez poškození zubní skloviny. Toto speciální ošetření, prováděné pravidelně 2x ročně, nejen výrazně sníží možnost vzniku zubního kazu, ale přispívá i ke zdravým dásním a zářivému úsměvu. Také dochází často k zesvětlení zubů.

Jakmile je provedeno pískování, doporučujeme zalakování zubní korunky prostřednictvím koncentrovaného fluoridového laku. Tento lak zajišťuje ochranu zubů před bakteriemi, které způsobují kazy. Je tak dokonce i zpomalen další výskyt pigmentů.

Fluoridace zubů je důležitá nejen pro děti, ale i pro dospělé. Používáme speciální fluoridační gel, který je pro svou vysokou koncentraci dostupný pouze pro použití v ordinaci a má za úkol posílit zuby proti kazu.