Hradec Králové: 603 252 766, 732 606 141
České Meziříčí: 734 324 600
Jsme tu pro Vás!

Služby

Všechny služby zubní ordinace

Snahou naší stomatologické ordinace je poskytnout Vám komfortní stomatologické ošetření v moderně vybavené zubní ordinaci v Hradci Králové (a v pobočce v Českém Meziříčí).

Protetická stomatologie

Cílem protetické stomatologie je nahradit ztracené zubní tkáně, nebo celé zuby, či skupiny zubů, co nejdokonalejšími metodami s cílem dosažení funkčního a estetického maxima. Návrh ošetření je vždy individuální a vychází z aktuálního stavu chrupu a orální hygieny. Ošetření je výsledkem dlouhodobé přípravy, kde se prolíná množství typů stomatologických výkonů, a proto je tato cesta nejen dlouhá, ale také nákladná.

Naše zubní ordinace spolupracuje s kvalitními stomatologickými laboratořemi, které respektují aktuální technologické trendy a materiály. Současná protetická stomatologie navrhuje, aby náhrada chybějícího zubu či zubů, byla řešena také využitím implantátů tak, aby zbytečně nedocházelo k využití vlastních mnohdy i zcela zdravých zubů.

Fixní protetika

Inlay/onlay

Estetické laboratorně zhotovené náhrady části zubní korunky, které se používají k ošetření rozsáhlejších defektů, kde už samotná výplň nestačí. Zpevňují zubní korunku a zhotovují se nejčastěji z kompozitní pryskyřice.

Fasety

  • Fasety se používají na překrytí vestibulární plošky zubu, tedy plochy, která je obrácena směrem do ústní předsíně. Tato plocha je nejvíce viditelná a tedy esteticky nejexponovanější.
  • Jedná se o tenký plátek z kompozitní pryskyřice či keramiky, který může změnit tvar nebo barvu u jednoho zubu, případně i modifikovat celý úsměv. Funkčně a pocitově je fazeta stejná jako vlastní zub a pouhým okem je nerozpoznatelná.

Korunky

Laboratorně zhotovené náhrady celé zubní korunky, které se používají k rekonstrukci rozsáhle destruovaných zubů a jako definitivní ošetření endodonticky ošetřených zubů. Nejčastěji zhotovujeme metalokeramické a celokeramické korunky, které jsou díky svým vynikajícím estetický parametrům k nerozeznání od zdravého zubu. Jinými, méně estetickými možnostmi jsou korunky fasetované (kovplast), celokovové či celopryskyřičné.

Můstky

Laboratorně zhotovené náhrady chybějících zubů. Jedná se o tři a více spojených korunek, které překlenují mezeru po chybějícím zubu nebo zubech. Nabízíme je ve stejných variantách jako samostatné korunky.

Snímatelná protetika

Snímací náhrady ("protézy") jsou rozsáhlé konstrukce, které nahrazují větší množství zubů, nebo rekonstruují bezzubou čelist (tzv. celkové nebo také totální protézy). Na rozdíl od onlayí, korunek a můstků se, jak název naznačuje, se nejedná o fixní řešení.

Implantáty

Jedná se vlastně o kovový šroub, který se zavádí do kosti namísto ztraceného vlastního zubu a který se na závěr - po vhojení - opatřuje korunkou , takže výsledkem je dokonalá rehabilitace všech funkcí zubu. Lze jím nahradit nejen jednotlivý ztracený zub, ale kombinací více implantátů lze vyřešit i větší mezeru po ztrátě více zubů či rehabilitovat i zcela bezzubou čelist.

Životnost implantátu je ovlivněna mnohými faktory. K nejdůležitějším patří správná hygiena, péče o zubní implantáty, kvalita a objem kostní hmoty v čelisti, zdravotní stav apod. Všeobecně platí, že životnost implantátu není ohraničená.